HLAVNÁ STRANA
ARCHÍV
E-SHOP
REKLAMA A IKONY
ÈO SME CHCELI
PETÍCIE ZA PC
HÂźADANIE
FÓRUM
REDAKCIA

 
 
 
 

OFICIAL INFO
PRVÉ INFO O PC
HARDWARE NÁROKY
RECENZIE
ZAUJÍMAVOSTI
NÁVODY
MULTIPLAYER
NICOV ŽIVOT
PRÍBEH V HRE
ZOZNAM MISII
CHEATY
POSTAVY V HRE
INGAME INTERNET
POLÍCIA
DOPRAVA
TIPY A POSTREHY
ENGINE EUPHORIA
PS3 COLLECTOR
VYDANIA HRY
TRAILER
GAMEPLAY
PATCH INFO
INFO O SLOVENÈINE
XBOX 360 NEDOSTATKY
AJ INÉ ONLINE HRY

 
 
 
 

WALLPAPER
SCREENSHOTS
SCREENY EF LC
ARTWORKS
NEDOSTATKY
COVERS
Oniondo.com SKENOVANIA
OBRAZOVÉ DETAILY
FANڊIKOVIA
INÉ

 
 
 
 

TRAILERS
GTA FONTS
WIN XP STARTUP
OSTATNÉ

 
 
 
 


 
 

 

 
 
 

 

 

kúpi hru

GameExpres.sk

 
 
 
Meno: Grand Theft Auto IV  - Žáner: Akčné, Adventúra - Vývojár: Rockstar North Rockstar Toronto - Vydavatež: Rockstar Games - Dátum vydania: Dec 2, 2008 - Jazyky: English, French, Italian, German, Spanish
Ochrana: SecuROM™
 
 
 
Slovenčina do hry
gta inside
ABCgames.sk ...
 Need for Speed UnderCover

MUVI.sk - film magazín
Zaujimavosti.net
TOP5 rebríčky
ZN.SK magazín

 
 

 

 

 

Prvý dojem...
Na tejto stránke sa dozviete niečo viac z myšlienok a dojmom po prvom zapnutí a pri prvej hre.

 
  
 
Prvé dojmy podža Frutika...
Konečne ! Takýto uvožnený povzdych si dopriali všetci fanúšikovia série GTA dňa 29.04.08. Všetci, ktorí sa od tohto dátumu rozhodli vies dvojitý život.. Ten svoj a zároveň život trochu naivného avšak nesmierne húževnatého chlapíka zo Srbska menom Nicolas Bellic.

Dovožte mi však, aby som najprv predstavil moju identitu. Moje meno je Richard ( Fruitík ) a budem sa s tými, čo ešte nemajú možnos tento svätý grál hier hra, deli o priame zážitky z hry. Spolu s mojím bratom Petrom ( Goldenik ) budeme pararelne hra túto hru každý na svojom Playstatione, preto budeme ma možnos otestova a dôkladne preskúša nielen multiplayer, ale aj pravdebodobne rozličné scenáre vývoja v hre. Každý sa vydáme inou cestou a snáď Vás to bude bavi rovnako ako nás.

GTA je čosi výnimočné.. Prvotné predaje hovoria za všetko.. .Veď v Take Two hovoria o objednávkach 80 ks za minútu. Vôbec sa nebudem divi, ak to bude najúspešnejšia hra všetkých čias. Tak.. ja viem.. dos bolo kecov... Vy ste predsa zvedavý ako a či vývojári očakávania naplnili...

Tak teda : Triasli sa mi ruky, keď som dnes ten disk vkaladal do PS3-ky... Nabehlo známe logo, pár artworkow sa začalo na monitore strieda a hra začala svoju inštaláciu, ktorá síce trvá okolo 10 minút, avšak práve uloženie časti hry na harddisk robí z PS3-kovej verzie (vraj) plynulejšiu a bezproblémovejšiu hru oproti Xboxovej verzii. Dej sa začína na lodi prichádzajúcej do New Yorku...pardón... do Liberty city, kde po Nica príde jeho nepodarený bratranec Roman. Nico čakal, že príde do luxusu a bohatstva, avšak bratranec Roman je iba zadĺžený skrachovanec, topiaci sa v problémoch, ktorí vidí svoju záchranu práve v Nicovi.

Vy však tento úvod vežmi dobre poznáte, preto sa zameriam na prvé dojmy z hry ako takej... Dej sa odohráva síce v Liberty City, ktoré by malo by každému fanúšikovi GTA známe minimálne z dvoch dielov, avšak prišla krutá realita.. Nič som nespoznával... Prvý kontakt s ulicou ma pocitovo vsadil do hry Godfather.. Len autá boli modernejšie a obchody osvetlenejšie. Jazda v aute je priam utrpením... Aspoň teda v tom starom Romanovom črepe.. Tak som si šlohol párádny športiak... Skončil som obtočený okolo prvého stĺpa.. snáď sa to postupne zlepší.. Ozaj.. keď už sme pri tom.. .prepnite si ovládanie na „CLASSIC“, pretože akcelerova s tlačítkonm R2 a brzdi X je skutočne scestné.. Avšak nevedel som sa ubráni dojmu, že aj japonský zápasník sumo sa musí pohybova obratnejšie.. šprin je ako keď ja kráčam.. . V prvých častiach hry vyzerá všetko tak pochmúrne, bezfarebne.. a skutočne tam Take two nemuseli tie vrecia odpadkov pcha úplne všade... Teraz trochu k bežnému životu v Liberty City – musím prizna, že pocit mŕtva tam skutočne nezažijete. Je zarážajúco zaujímavé len tak stᝠa sledova dianie okolo. Videl som ako chlapík utekal od nejakej vrieskajúcej ženskej ( asi jej čmajzol kabelku ) a začali ho naháňa dve policajné autá.. Komické bolo, keď chlapík skočil cez plot a policajné autá do seba vrazili.. Išiel som sa pošta od smiechu... Skúste len tak soti chlapíka, čo pojedá hot – dog... ten mu vypadne.. Dvihnite ho ( môžete dvihnú čokožvek ), zacielte na jeho tvár a vrazte mu ten hotdog do tváre... Celý ksicht bude ma od kečupu...

Pár slov k striežaniu.. Tožko potrebná možnos krytia sa skutočne podarila, z krytu môžete strieža na neverímboha ( celkom efektné ) alebo cieli a páli vo vhodnej príležitosti... Hráčom GTA padne strežba úplne do ruky... príde Vám úplne prirodzená.. Kapitola sama o sebe je bitka.. Aj pri tých obyčajných chodcoch si iba s jedným úderom nevystačíte.. Musíte údery strieda.. Protivníci majú vysokú AI, rovnako ako policajti. Tí si ako vždy dopravné priestupky vôbec nevšímajú ( bodaj by to tak bolo u nás – viete o kožko by som bol bohatší? ) ale keď idú po Vás, máte problém... ak ste v okruhu ich hžadania treba hžadam malé uličky, aby ste sa z kruhu dostali – na dialnici nemáte šancu, pokiaž už neovládate auto excelentne, čo je spočiatku fakt nemožné. Inak tento systém polície je podobný ako v Godfatherovi.Zbrane sa vykytujú dos čato v rôznych zákutiach a určite ich zbadáte namä za tmy, pretože sú zvýraznené červeným svetlom okolo.

V hre sa vyskytujú priatežky, rovnako ako tomu bolo v San Andreas alebo v Canis Canem Edit. Nie su to povinné veci, ale občas sa zahra na gentlemana, zobra cicu von, zahra si s ňou primitívny bowling či šípky nie je od veci... Najmä, keď Vás potom poriadne …. No veď viete.. Nie.. netešte sa.. nie je to vidie. MoŸno sa nejaká „horúca káva“ objaví... :-)))

Nemôžem poveda, žeby hra nebola zaujímavá od začiatku... Nečakal som, že budem na začatku bossom mafie... Mne sa to pomalé búranie Nicovej naivity nesmerne páči.

Tožko pár úvodných slov ( mám prejdené okolo 10 % )a verím, že zachováte vernos Nicovi a budete so mnou sledova jeho osud.

Zatial sa majte
Fruitík

 
  

 

 

 
 

 

Naetoo Š 2007-2008 Naetoo - Slovenciny.com
Prísny zákaz akéhokožvek ďalšieho kopírovania a reprodukovania obsahu webu bez povolenia autorov, textovej, grafickej alebo inej súčasti, pre ochranu autorských práv.