HLAVNÁ STRANA
ARCHÍV
E-SHOP
REKLAMA A IKONY
ÈO SME CHCELI
PETÍCIE ZA PC
HÂźADANIE
FÓRUM
REDAKCIA

 
 
 
 

OFICIAL INFO
PRVÉ INFO O PC
HARDWARE NÁROKY
RECENZIE
ZAUJÍMAVOSTI
NÁVODY
MULTIPLAYER
NICOV ŽIVOT
PRÍBEH V HRE
ZOZNAM MISII
CHEATY
POSTAVY V HRE
INGAME INTERNET
POLÍCIA
DOPRAVA
TIPY A POSTREHY
ENGINE EUPHORIA
PS3 COLLECTOR
VYDANIA HRY
TRAILER
GAMEPLAY
PATCH INFO
INFO O SLOVENÈINE
XBOX 360 NEDOSTATKY
AJ INÉ ONLINE HRY

 
 
 
 

WALLPAPER
SCREENSHOTS
SCREENY EF LC
ARTWORKS
NEDOSTATKY
COVERS
Oniondo.com SKENOVANIA
OBRAZOVÉ DETAILY
FANڊIKOVIA
INÉ

 
 
 
 

TRAILERS
GTA FONTS
WIN XP STARTUP
OSTATNÉ

 
 
 
 


 
 

 

 
 
 

 

 

kúpi hru

GameExpres.sk

 
 
 
Meno: Grand Theft Auto IV  - Žáner: Akčné, Adventúra - Vývojár: Rockstar North Rockstar Toronto - Vydavatež: Rockstar Games - Dátum vydania: Dec 2, 2008 - Jazyky: English, French, Italian, German, Spanish
Ochrana: SecuROM™
 
 
 
Slovenčina do hry
gta inside
ABCgames.sk ...
 Need for Speed UnderCover

MUVI.sk - film magazín
Zaujimavosti.net
TOP5 rebríčky
ZN.SK magazín

 
 

 

 

 
Oficiálne Informácie a potvrdené správy
Oficiálne informácie, alebo informácie také, ktoré sa dajú poklada za skoro oficiálne, vierohodné a podobne. Čím viac sa približujeme k termínu vydania hry, máme vyjadrení viac a viac. Ale ja po vydaní hry sa dočkáme ešte mnohých vyhlásení a správ. V čase nepotvrdenia PC verzie by sme uvítali asi najviac práve správu o PC verzii...Že?
 
 
 
Aprílové malé zhrnutie faktov...
- Asi najdôležitejší fakt pre konzolových hráčov je dátum vydania hry - 29th Apríl 2008
- dátum platí pre všetky krajiny sveta
- väčšina informácií o hre je potvrdených a zverejnených na tomto webe
- vežké protesty pri vydaní hry od právnikov a politikov utíchli a nepriniesli žiadne
  zásadné zmeny v obsahu, či distribúcii hry, ktoré pôvodne najväčší odporcovia chceli
- doteraz vyšli 4 oficiálne trailerové ukážky s pár dodatočnými. Štvrtý je vraj posledný.
- doteraz nevyšlo žiadne oficiálne potvrdenie PC verzie hry.
- TakeTwo pod seba chcelo prebra EA, všetky ďalšie ahy sú v jednaní.
- Reklamná kampaň na hru GTA4 naberá obrátky ako pri vežkých filmoch Hollywoodu

- Taktiež oficiálny obal by mal ma podobu toho na obrázku nižšie. Official Cover

OFFICIAL COVER FOR GTAIV game from GTAIV.eu 

 
  
 
Novinky pred koncom júla...
Pred koncom júla sa opä objavili nové zaujímavosti a detaily z hry. A keďže mnoho fanúšikov si zakladá práve na informáciách tohoto typu, treba im vyhovie. Kolegom z jednej nemenovanej GTA IV stránky chcem poďakova, že zmazali články, ktoré pobrali odtiažto a ticho vložili na svoj web, a teraz už k sžúbeným novinkám.
 
Pri rozlohe a možnostiach, ktoré už z doterajších popisov sú zretežné je už myslím samozrejmosou potvrdenie dodatočných misií, možností zárobku a zábavy. Automaty niekde v kúte baru, gulečník v zafajčenom pajzli, či iné prácičky po mimo. Aj na ne sa bude klás vežmi silný dôraz v samotných misiách a budete si ich kedykožvek môc súažne zahra aj mimo misie len tak. Občas nejaký ten prevlek, kostým a úloha slušného blbečka s kravatou, alebo nafingovaného opravára, ktorému otvára väčšina z nás, lebo len opravári vo filmoch vraždia a pripravujú sprisahanecké plány.
- Prvé zbrane, ktorých sa dočkáme v hre budú nejaký ten nôž, klasická 9mm a samozrejme už niečo trochu rýchlejšie "tatatatata" ako Mini-gun a SMG. V tejto hre bude vraj možné použi aj dosku, alebo kus dreva na spravenie nejakej tej hrče protivníkovi, takže drevom nebudete obmedzení len na pálku, ak vôbec v hre zostane.
- Úloha odpočinku, venovaniu sa telu, strava a aj pohyb budú ma dopady na fyzično a psychyčno :-P nehovoriac o tom, že Niko bude pri boji môc by aj oslabený čo sa prejaví na hraní a jeho pohybe.
- V rodnej ruskej krajine mu šiel dobre box, takže si v tmavých uličkách snáď poradí dobre.
- Čo sa týka áut a ich detailov, je sa na čo teši. Ich krádež nebude len o tom, prís, otvori, nasadnú a ís. Bol by to blbec, čo by nechal v takom meste auto s kžúčikmi a ešte odomknuté. Takže s tým sa bude musie hráč vždy popasova. Takže najskôr vybi okienko a až potom si otvori dvere.
 

Naetoo 21. 07 .07

 
 
  
 
Info z GameTM
po prvom júlovom víkende sa opä niečo nové našlo, čo by vás mohlo zaujíma. Americký časopis GamesTM, ktorý už nejaký ten rok je na trhu herných časopisov a tentoraz sa mu podarila dobrá vec, priniesol exkluzívny článok o GTA4, ktorého demo si mohli niektorí vybratí redaktori zahra, vyskúša, skritizova, pochváli. Na ponuku Rockstars sa nedalo poveda nie a aj keď by sa na testovačku pustili najradšej všetci, pár z nich bolo viac "GTAchtivých" a do júlového čísla toho nahádzali okrme pocitov a dojmov mnoho. Okrme iného ak máte možnos sa k číslu dosta, nájdete v ňom dobrý článok ku hre Bioshock, kde sa autor pekne pozrel hre na črievka a  v časopise je aj zopár zaujímavostí k novému Splinter Cell a niečo o StarCraft 2, k čomu som sa ešte nedopracoval... čo je však pre nás dôležité, sú nové fakty o GTA IV:

- Pri deme sa mohli redaktori pohybova len v jednej časti mesta no i tak mala táto čas vežké plusy a nebolo vôbec cíti že by niekto bol priestorovo obmedzený. Rozhžad a viditežnos na výškové budovy, či len na druhú stranu priamej ulice boli výborne spravené, čo znamená že vlastnosti PS3 sú pekne využité, pre prípadnú PC verziu potom riadna sekanica. V meste je mnoho detailov, ktoré by ste ani nečakali, že v hre uvidíte. Rozhodne sa odporúča niekedy len postᝠna mieste a sledova okolie, žudí a ich chovanie. Reakcie žudí na okolie a podobne. źudí však na ulici nie je tožko, aby sme mohli hru skutočne považova za kópiu skutočných ulíc. V reálnom živote nájdete na týchto uliciach v New Yorku masu žudí, v hre je trochu prievan a žudí pomenej.  
- Hra zrejme nebude ma kamenné obchody, kde si kúpite zbrane. Samozrejme na vežkos dema sa to nedá celkom vylúči, no z hranej a vyskúšanej časti si Niko mohol zadováži zbraň telefonicky, a po dohode kde čo a za kožko sa stretol s prekupníkom a dostal čo chcel. Ale iste bude misia, kde sa dohoda bude kona a skutky budú krvavejšie... Nevylučuje sa nejaká tá kreditka počas hry a možnosti jej použitia.  
- Pozor novinka. v GTA bude internet. Ten bude Niko potrebova aj ku misii, keď sa bude vydáva za záujemcu o vožné pracovné miesto v právnickej firme. Nafingovaný životopis a odporúčania s oblekom z drahého obchodu potom spravia dojem vážneho uchádzača o miesto až do momentu kedy uchádza predierkuje hlavu prijímatežovi - právnikovi - obeti objednanej vraždy. Potom sa treba vypari z miesta činu a to najlepšie nepozorovane. No v budove takéhoto typu o nepozorovanosti nemôže by reč, takže na tvrdo sa prestrieža von.
- Mnoho častí, úloh, etáp v hre bude tvori telefonický kontakt. O účte, obmedzení signálu, výpadku či poruchy a obmedzení hovoru vybitou baterkou a podobne nebola síce reč, ale čo my vieme, možno aj na to mysleli, keď už na iné detaily brali ohžad.  
- Bezhlavé porušovanie zákonov, vraždenie bez rozmyslu a krádeže áut na každej ulici jedným a tým istým človekom, beštiou, ktorej robíte tlačidlami a svojimi chúkami radi zlé meno v celom meste.... tomu už odzvonilo. Gta IV už berie ohžad na bezpečnos žudu a polícia si svoju prácu berie svedomito vážne. Ak spôsobíte niekomu zranenie, či radšej smr, a zostali svedkovia, či obe prežila, budú vás hžada, ktokožvek zavolá políciu. V okruhu kde sa čin stal sa musíte vytrati a najlepšie niekam ďalej mimo okruh, ktorý vidíte po čine na mape. Ak vás však mimo neho niekto spozná ako násilníka z neďalekého mesta, pozor na to. źudia si vás môžu pamäta aj pár misií neskôr. veď kto by si nepamätal toho hajzla čo vám ukradne auto a ešte sa na vás pozrie takými vražednými očami že?...
- Pri čítaní na zahraničných serveroch som sa dozvedel aj o misii, ktorej sa v rovnakom časopise venuje zopár riadkov, len osobne som sa ku konkrétnej časti článkov nedostal. V misii šlo o získanie pamäovej karty. Smaozrejme nie po dobrotky, ke´dže po dobrotky by ju už dávno dal jej pravému majitežovi. A kedže ciež misie je práve v dave žudí a nájs ho je problém, postačí mu zavola na mobil a potom čo Niko uvidíte komu telefón zvoní a kto ho ide zodvihnú, vie kam a za kým má ís. Potom zostane už len utiec a to čo najrýchlejšie a čo najďalej, lebo aj medzi žuďmi sa nájdu osamelý notorickí hrdinovia snažiaci si dokáza svoju dôležitos a nejaký sa po vás môže pusti.

 
 
 

Official info - celkové zhrnutie - už zo známych faktov
- Bola potvrdená väčšia vožnos kamery.
- źudia na uliciach na seba pokrikujú a hovoria do telefónu
- Keď nakloníte analogový joystick vžavo, tak sa Nico v tom smere vďaka Euphoria engine nakláňa.
- Keď Nico zabudne vypnú motor a vystúpi z auta rádio stále hraje.
- Broker je chudobná štvr a je tam vraj neopakovatežná atmosféra.
- Sú tu tiež bezdomovci a keď je zima tak sa zhromažďujú okolo ohňa- žeby ročné obdobia?
- Nesmierne dôležité bude aj nadväzovanie vzahov.
- Všetko v hre bude súvisie so všetkým- viac dôsledkov za vaše činy.
- Na veža stenách v meste sú graffity.
- Broker vyzerá dos zapadlo a staro.
- V hre budú vysoké následky za vaše činy, napr. po zatknutí do nebude len pokuta 100 dolárov.
- Dos dôležité budú vzahy s rôznymi osobami a keď požiadate o pomoc jedného, tak ten druhý vám už pomôc nemusí.
- Realistické súboje bez zbraní, budeme môc vraj zhadzova protivníkov zo schodov a striech.
- Keď niekoho strelíme do nohy bude sa pomalšie pohybova a keď niekoho strelíme do ruky nebude môc strieža.
- Boti budú predpoklada podža vašich pohybov čo spravíte a podža toho reagova, keď sa ku nim blížite pomaly, kžudne vám dajú headshota z diažky.
- Keď vás zrazí auto, tak to bude vežmi realistické. Všetko bude závisie na tom akým pôjdete smerom alebo ako rýchlo -to sa potom odrazí na zraneniach.
- Keď vytiahneme zbraň, dav žudí sa snaží čo najviac rozptýli a oddiali.
- Tráva rastie spomedzi chodníkov a dlaždíc.
Keď zrazíte chodca budete zato nies oveža väčšie následky. To je spojené s Euphoria enginom, ktorý dotyčného realisticky zabije.
- Nico pomocou mobilu bude môc komunikova s ostatnými osobami, a to aj počas misie. Napríklad keď budeme potrebova od niekoho pomoc.
- Po zemi sa budú povalova fžaše od piva a rôzne odpadky.
- Na začiatku hry bude vežký loading, aby potom nemusel by napríklad pri vchádzaní do interiéru.
- Bude sa môc meni Nicovi oblečenie.
- Nebudú sa tu vraj môc kupova nehnutežnosti a rôzne budovy ako vo VC a SA. Vraj tu nejde o to by KING.
- Liberty City bude nakoniec možno rozlohovo väčšie ako San Andreas.
- Unikátne skoky a rôzne také blbosti v hre možno budú a možno nie.
Nič ešte nieje isté.
- Budú 4 rôzne spôsoby ako ukradnú auto! Dobré čo?
- Existencia gangov v LC je oficiálne potvrdená.
- Chodci nosia tašky so zeleninou, telefonujú a divne po Nicovi zazerajú.
- Na začiatku dema Nico v noci ukradne auto. Jeho reflektory svietia do diažky a ich svetlo reaguje na každý pohyb auta. Že vraj to vyzerá ako nejaká scéna vystrihnutá z filmu. Bolo podotknuté, že auto ide približne 35 Km/h. Možno sa dočkáme tachometru.
- Pri kradnutí stojaceho auta Nico najskôr rozbije sklo a potom ho zvnútra otvorí.
- Rockstar dodáva, že nie každé auto pôjde tak žahko ukradnú. Je pravdepodobné, že polícia ukradnuté auto pozná. Možno podža toho rozbitého okienka.

Napísal: Paparazzi pre zdroj: gta4.wz.sk

 
  
 

Novinky z oficiálnych rúk..
O štvrtom diely GTA IV už vieme nejakú dobu a ďalšie vzácne informácie má playthree.net Ak ma neklame zrak tak hra je hotová na 66% čo sa mi zdá dos málo k novembrovému termínu, ja si myslím že sa ukáže skôr na začiatku nového roku, ale spä k oficiálnemu infu. Čo sa týka New Yorku tak je najväčšie aké kedy autori urobili a je aj najdetailnejšie čo dokazuje známy trailer. Celé územie je ale menšie ako v GTA: SA, ale za to bude prepracovaný Centrál Park a ako som povedal mesto bude detailne. Netreba obrovské územie, ale obrovské detaily. V minulom diely vedel konečne hlavný hrdina pláva a poriadne šprintova a tu bude Nik konečne môc aj liez po rebríku, len sa čudujem že ich to napadlo až teraz. Bojový systém bude trochu v rovnakom štýle ako v Godfatherovi a kamera nebude pri bitkách šiali. Zlepší sa aj mierenie a strežba zo zbrane. Aké budú v hre soundtrucky sa presne nevie, vie sa len to že bude obsahova východoeurópske rádio. S GTA IV to zatiaž vyzerá dobre a je vidie že sa vývojárom darí, len ma mrzí že o PC verzií nepadlo ani slovo. Ale sklamali by veža hráčov ak to nebude na PC tak predpokladám že po konzolovej verzií príde na svet o polroka PC verzia.

 

 Naetoo 13.05.07

 
 
  
 

Nejaké to info z príbehu a hry z apríla...
     Internetom sa rozletelo niekožko údajov, ktoré môžeme poklada za isté. Pre začiatok niečo z príbehu:
Hlavný hrdina, o ktorom sme už hovorili v staršej správe prichádza do Ameriky aby okúsil bezstarostný život. Jeho vlastný bratranec ho nalákal na vidinu vykladania nôh na stôl a pečených holubov rovno do úst. Nebolo však všetko tak ako písal bratranec. Ten sa sám topí v dlhoch a problémoch a Mikovi, nášmu hrdinovi hrozí podobný osud. V hre sa obráti situácia kedykožvek proti vám. Autori sžubujú prepracovanú hru, absolútne chaoz... ale ten príjemný chaoz kde vopred neviete čo ako kedy s kým.
     Tu ste v reálnom svete, teda takmer v reálnom svete. V mestečku Liberty City. Trochu okrášlenému pár budovami slávneho New Yorku.Engine Euphoria, ktorému sa na tejto stránke podrobne venujeme, dáva na sebe pozna vylepšené prvky, hra skutočne bude bezkonkurenčnou hrou. Efekty okolia, predmetov a ich vzahov voči okoliu, žudia na ulici, tlačenica na prechodoch, žudia sa snažiaci niekam dosta, prípadne čítajúci noviny, vrážajúci do samých seba,.... čo ak zaprší?
      Tí čo majú dáždnik, si ho vyberú, alebo že až do takých detailov nezájdu výrobcovia? U GTA IV skutočne ďakajme čokožvek.Dokonca sa objavili informácie o XBOX360 deme, ktoré však slúži len na prezentačné účely a je chránené určitými prostriedkami aj pre prípady zneužitia. Prísne strážená vec, ako inak... vy by ste si ho nestrážili? Informácie o tom, čo nový diel GTA obsahuje sú teda dobre vzácne a zatiaž ich odhažujú len niektoré z časopisov, ktoré mali to šastie sta sa takto známymi na celom svete. Dobrá reklama, nemyslíte? .

 

 Naetoo  01.05.07

 
 
  
 
 

Novinky ohžadom GTA
Na jednom anglickom webe som našiel nové informácie o GTA 4. Tieto informácie zrejme vychádzajú z obrázkov, preložil som (Marty) anglický text do slovenčiny:

 • hlavnou postavou je Niko Bellic.

 • hra bude obsahovat Multi – player, ale ešte niesú uvedené detaily, nebude to MMO.

 • Hra sa začala vyvíja od roku 2004.

 • Variácie terénu zapríčinené animáciou chôdze sa zmenia. Fyzika sa zmení a pohyby osôb budú omnoho realistickejšie.

 • Liberty City je jediná oblas v hre.

 • V demu ktoré editori magazínu videli neboli žiadne lietadlá na oblohe, a vyzerá to tak, že ani nebudú v hre. Ostatné formy leteckej dopravy nemusia by výnimkou.

 • Budova MetLife dostala pomenovanie Getalife, Socha Slobody sa volá „socha šastia“ (po ang. Statue of happiness), DUMBO (Down Under the Manhattan Bridge Overpass)- Manhattansky most sa volá BOABO (Beneath the Offramp of the Algonquin Bridge Overpass)- to je asi nejaký most Algonquinu.

 • V GTA4 R* prerobil mestá v okolí New York a New Jersey. V GTA svete sa Brooklyn premenil na Broker, Manhattan na Algonquin, Queens sa volá Dukes, Bronx je Bohan a New Jersey sa stalo Alderney.

 • Vežkosou je menšie ako GTA SA, ale nieje tam tak veža prázdnych a neobývaných miest ako napr. púš. Je vybudované kopou svetových architektonických krás, slnečnými vežami a extra neobyčajnými prechádzkami životom.

 • Niko Bellic-ov domov je vo východnejšej Európe, a možno by nikdy necestoval do Liberty City neby jeho bratranca Roman-a. Išiel tam pretože dostával emaily od bratranca typu: „Americký sen sa stal skutočnosou“; „Mám dve ženy“; mám štrnás športových áut“. Bellic tomu uveril... (táto čas textu sa mi nezdá, zjavne si už začal autor anglického textu vymýšla).

 • Bellic je „silnejšia nátura“, zatiaž čo Roman je „priatežský vtipkár“.

 • Príbeh ponúka veža rozličných ciest. R* dáva žudom viac slobody, viac možností a viac vcítenia do ich cesty. Štruktúrovo je príbeh trochu odlišnejší od predošlých hier

Aké sú tieto informácie dôveryhodné ? To sa zatiaž nevie, tie obrázky vyzerajú by reálne, z toho textu som pochopil asi tožko, že ich získali nejaký editory z magazínu, ktorí videli demo. V tom článku môže by niečo pravdivé, no niečo z toho môže by len dohad anglického autora...

- preložil pre GTAIV.eu  MARTY z webu, uvedeného v úvode

 
 
 
 
Čo je isté a oficiálne...
Čo vieme stopercentne, a dá sa poveda oficiálne?
Áno, niečo by sme vedeli. Všade kde sa len dá, sa tvrdí o hlavnom predstavitežovi rusovi. Tak, ako som dávnejšie rozprával s adminom jedného webu že to iste bude niečo s Moskvou, nebol som až tak pravdou ďaleko. Aj keď postava vyzerá ako rus, stále môže by aj ukrajinec, dokonca aj trochu svetlejší arab, ale verme preto že je skutočne rus.
      Tak, ako kedysi v 18 až 19 storočí človek prichádzajúci do New Yorku z diažky z paluby videl sochu slobody a týčiace sa mrakodrapy do výšin, očakával zmenu. Nový život v novom svete. Všetci, čo prichádzali do Ameriky, ich prvý krok na americkú súš bol v New Yorku, a tak sa deje aj tu. Starý ošarpalý New York bez dvojičiek bolo pozna už z úvodu videa, záber na Sochu slobody túto mienku len potvrdil. Takmer symbolicky hlavná postava prichádza z prístavu a pohžadom otočeným na mesto sa mu má v hlave odohráva zmes očakávania, chutí a plánov.
      A môžeme sa púša do hry. Prvé momenty budú o spoznávaní hry a sveta, v ktorom sa budete, verte tomu či nie, celé skutočné dni až mesiace pohybova. Následne príde moment keď získate možnos nadobudnú malý rešpekt, aspoň minimálnu moc, aby ste sa príliš dlho necítili ako absolútny chudák. O tom, že pôjdete cestou zlou a skazenou, o tom nemôžeme pochybova. Veď riskovalo by Take-Two a celé meno Rockstars hanbu, že nie je hra dostatočne krvavá? Posledné dohady a informácie hovoria o výbere cesty, ktorou v hre pôjdete. Tá dobrá, kde sa má ževraj hráč vybudova slušnou prácou a dodržiavaním zákonov aj v reálnom živote trvá sakramensky dlho. Ale tá zlá, to je tá, na ktorú sa teší väčšina, ak už by šlo o charakter hrania. Veď asi len v GTA sa dalo vyzúri na hocičom, trebárs aj na chodcoch po niekožko násobnom zrazení a vyliečení. Ak už má by hra naozaj aj s dobrými vlastnosami, tak nech je hlavná postava dvojakej tváre. Cez deň dobrák a cez noc zloduch a mafián. Vtedy so vybuduje skutočnú moc, aj tou dobrou aj zlou stranou.
Na isto vieme aj to, že hra bude pre PS3 a vychádza 16 októbra 2007. Potvrdené je aj XBOX360. PC nikto nepotvrdil ani nevyvrátil - zatiaž.
      A bohužiaž, naisto vieme aj o vysokej nárokovosti, ak by šlo teda aj o verziu pre PC. Stačí sa pozrie na video, a aj keby šlo o intro hry, samotná by sa nemala príliš odlišova od videa, to by už sklamali mnohých.
 

 Naetoo 01.04.07

 
 
  


unsecured loan
secured loans
insure your home
buy to let


 

 
 

 

Naetoo Š 2007-2008 Naetoo - Slovenciny.com
Prísny zákaz akéhokožvek ďalšieho kopírovania a reprodukovania obsahu webu bez povolenia autorov, textovej, grafickej alebo inej súčasti, pre ochranu autorských práv.