HLAVNÁ STRANA
ARCHÍV
E-SHOP
REKLAMA A IKONY
ÈO SME CHCELI
PETÍCIE ZA PC
HÂźADANIE
FÓRUM
REDAKCIA

 
 
 
 

OFICIAL INFO
PRVÉ INFO O PC
HARDWARE NÁROKY
RECENZIE
ZAUJÍMAVOSTI
NÁVODY
MULTIPLAYER
NICOV ŽIVOT
PRÍBEH V HRE
ZOZNAM MISII
CHEATY
POSTAVY V HRE
INGAME INTERNET
POLÍCIA
DOPRAVA
TIPY A POSTREHY
ENGINE EUPHORIA
PS3 COLLECTOR
VYDANIA HRY
TRAILER
GAMEPLAY
PATCH INFO
INFO O SLOVENÈINE
XBOX 360 NEDOSTATKY
AJ INÉ ONLINE HRY

 
 
 
 

WALLPAPER
SCREENSHOTS
SCREENY EF LC
ARTWORKS
NEDOSTATKY
COVERS
Oniondo.com SKENOVANIA
OBRAZOVÉ DETAILY
FANڊIKOVIA
INÉ

 
 
 
 

TRAILERS
GTA FONTS
WIN XP STARTUP
OSTATNÉ

 
 
 
 


 
 

 

 
 
 

 

 

kúpi hru

GameExpres.sk

 
 
 
Meno: Grand Theft Auto IV  - Žáner: Akčné, Adventúra - Vývojár: Rockstar North Rockstar Toronto - Vydavatež: Rockstar Games - Dátum vydania: Dec 2, 2008 - Jazyky: English, French, Italian, German, Spanish
Ochrana: SecuROM™
 
 
 
Slovenčina do hry
gta inside
ABCgames.sk ...
 Need for Speed UnderCover

MUVI.sk - film magazín
Zaujimavosti.net
TOP5 rebríčky
ZN.SK magazín

 
 

 

 

 
Grand Theft Auto IV malá odysea...
Dnes je 28. apríla a pre mnohých je zajtrajšok vežkým dňom. Pre tých, čo nemajú možnos konzoly je to len smutným dňom, kedy sa len o malý krok viac potvrdí, že ich obžúbená séria už štvrroku pre PC nevydala. Prinášam malý prehžad toho, čo GTA IV od odhlásenia prinieslo.

GTA pokračuje...
Bude tomu vyše roka čo sme sa dozvedeli z prvého traileru, že GTA4 nebude len vtip, hromada dohadov a len nejaká nejasná informácia, ktorú mnohí radi rozvedú do umelých fake-screenshotov a podobne. Prvý trailer nám ponúkol prehžad na herné mesto Liberty City. Pre mnohých bolo ihneď zrejmé, že ak nejde o samotný New York, tak ide len o len slušne inšpirované mesto. Niekožko artworkov po krátkej dobe a prvé screenshoty za pár mesiacov zas dali pozna niečo viac s pravdivosti vývoja hry. Stanovený termín vydania je niekde november 2007 ale ďaleko pred ním bolo mnohým zrejmé, že sa termín predĺži.

Tak sa aj stalo. Termín sa odložil na apríl, aj keď z počiatku nebolo hneď zrejmé ktorý. Pár dní na to, sme už vedeli, že COMING SOON 29th Aprile 2008 je pre nás termín vydania. Spolu celkom štyri oficiálne trailery obohatili množstvo webov a zaplnili youtube. Každý fanúšik chcel ma ukážky vo svojom profile, medzi svojimi videami. Piaty, otázne či oficiálny trailer, bol vydaný len nedávno výhradne pre GameSpot, a keďže práve GameSpot má mnohokrát vždy exkluzívny obsah, recenzie a možnosti od vývojárov, niet sa čomu divi, a ide o klasický oficiálny trailer. Vrátime sa ale ešte do minulosti. Počas vývoja hry samotnej k nám prúdil len slabý vánok informácií, pokiaž nezačali vežké magazíny prináša viac a viac rozsiahlejšie podrobnosti o hraní, vlastnostiach, a podobne. Zamerané niekedy na také podrobnosti, či si Niko, hlavný predstavitež hry, na záchode utiera zadok alebo nie. Pre niekoho sú ale aj tak detailné fakty perfektným priblížením hry. Po ohlásení vývoja hry sa roztrhlo vrece s fanstránkami. Niektoré existovali už pred tým, len zameranie na ďalší diel pripojili k už rozbehnutým sekciám Vice City a San Andreas. Hoci sa na GTA4 tešil asi každý, už vtedy fungovali predtuchy, že sa stane čo sa sta malo a predsa nemalo.

Hra má poskytova perfektný neobmedzený priestor. Tú starú dobrú GTA hratežnos a nech si za, či proti R* hovorí kto chce čo chce, gameplay videá, ktoré sa v týchto dňoch objavujú na internete, ukazujú, že GTA má právo opodstatnete získa 10 bodov z 10. Ocenenia za miesta, a s celou pompéznosou má hra nárok by všade tam, kde pred vydaním bola. Obrovské billboardy, nálepky na autobusoch v Sydney, poháre a tričká, obrovská reklamná kampaň v samotnom New Yorku. To všetko nám malo poveda ešte pred hrou niečo viac. Hlavný hrdina Niko a jeho príbeh opísali mnohé weby. ide o prisahovalca z východnej Európy, ktorý nákladnou loďou bez víz a povolení vstupuje do Liberty City. V slobodnej krajine ho čaká bratranec, ako Nikoci možno dávno písal, na svojom perfektnom aute a odváža ho do svojho sídla... alebo skôr príde v klasickom sedane a odvezie ho do svojho podnájmu... Už v začiatku hry získavate klasicky malé úlohy a stupňujete svoju moc. Možnosti toho, čo sa dá robi a do akej miery sú presiahnuté oproti minulým vydaním až niekožko násobne. Vývojári sžúbili mnohé, a vraj na nič nezabudli. Zatiaž som nemal možnos vidie jediný zápor... len kauza a rozruch ohžadom PC verzie. Doteraz vzniklo množstvo dohadov, ktoré upresnia až vydaná hra a oficiálne, a hra samotná. Napríklad obsadenie úloh, či vôbec nejaká Ruslana, Iggy Pop a iní, majú svoje miesto v crew a výrobe titulu. Práve napríklad tieto mená sa spájali svojho času dos s vývojom GTA4.

Rockstars Games, vývojár hry, dodnes nepotvrdil PC verziu. Z ich vyhlásení však doteraz plynulo len pár mienok, ktoré neznamenali nič dobré. Z ich slov sa chcú zamera na konzolových hráčov a GTA4 pre PC neplánujú pre nemožnos prevedenia hry do domáceho PC. Ale čas môže všetko zmeni. Je tomu pár mesiacov, čo na slepo jeden fanúšik v nejakom fóre vystrelil, že hra výjde na PC v novembri. Akoby sa topiaci stebla chytal a i ja tak trochu chcem aby sa splnil takýto predpoklad – túžba – prosba. A pretože niektorí žudia si uvedomujú, že nevydanie hry pre PC nie je klam, ale realita, vytvorili petície, ktoré majú jednoznačný úspech. Zastúpenie majitežov PC nad konzolovými hráčmi je prekvapivo malé. Ale vo veci sú licencie, zmluvy, dohody a exkluzivita. Mnohí dúfajú, že časovo obmedzená. Iní dúfajú v dôvod, prečo kupova poriadnu mašinu, aby GTA IV utiahlo.

Ako človek, ktorý sa venoval svojho času väčšiemu obchodu s hrami viem, že väčší predajcovia a ich odberatelia v určitej maloobchodnej sfére majú možnos vždy hry získa skôr, aby sa mohli zásobi a v deň vydania všetko posla objednávatežom titulov. Stalo sa však, a tento fakt sa nedá prehliadnu, že jedna takto hra sa zatúlala a rozprúdila vežké vyšetrovania, kto už hru použil. Asi každý tretí eshop, obchodná sie, možno každý malopredajca si GTA IV rozbalil už pred pár dňami a pokiaž mal tú možnos, hru si zahral. Od toho je krôčik k tomu, aby si niekto zámerne splietol mechaniku konzoly s mechanikou počítača. Od toho je ďalší krôčik zámerného spravenia kópie a odoslania hry na zdiežanie miliónu čakajúcich nadšencov. Je to tak. Hra sa von dostala. Každé jendo video, ktoré nepochádza od vežkých magazínov, ale od malých užívatežov je prácou kamery nad televízorom so zapnutou konzolou s pirátskou kópiou hry. Dva české weby pripravujú recenziu na GTA IV a pri vydaní hry ju podvečer vydajú, aby nebolo nápadné, že hrali pirátsku verziu. Vlastne nikto ani nemôže verejne ukáza, že je jeden z pirátov. Rockstars robia určité opatrenia ale pomaly ustupujú.

GTA IV pre tento web:
 Verím, že to, čo sa podarilo v posledných dňoch pre web dohodnú a zariadi, sa vyplní. V najbližších dňoch na stránkach GtaIV.eu budete ma možnos spozna hru bližšie. Dvaja hráči, ktorí majú hru objednanú a čakajú na jej prijatie, budú pripravova prehžad hry, recenzie a nejaké poznatky. Všetko máme pripravené tak ako potrebujeme. Čas, riešenie informácií, ktoré budeme prináša, aj miesta, kam pôjdu. Jedna špeciálna recenzia pôjde aj na www.Slovenciny.com. Držte palce.

 

Admin  28 apríl 2008

 
 
  

 

 
 

 

Naetoo Š 2007-2008 Naetoo - Slovenciny.com
Prísny zákaz akéhokožvek ďalšieho kopírovania a reprodukovania obsahu webu bez povolenia autorov, textovej, grafickej alebo inej súčasti, pre ochranu autorských práv.